Muzyka

Dlaczego płyty winylowe są najlepszym sposobem na słuchanie muzyki

W erze cyfrowej łatwo jest myśleć, że fizyczne media stały się przestarzałe. Muzyka jest przechowywana w naszych telefonach i komputerach, serwisy streamingowe pozwalają nam słuchać niemal wszystkiego, kiedy tylko chcemy, a nawet można kupić albumy jednym stuknięciem w ekran telefonu. Bądźmy szczerzy: korzyści płynące ze streamingu, muzyki cyfrowej i mp3 są oczywiste.

Słuchanie za pomocą słuchawek lub głośników podłączonych bezpośrednio do komputera oznacza, że nie musisz słuchać nikogo innego, gdy się bawisz. Jeśli Twoje urządzenie jest wyposażone w Bluetooth, możesz wyjść z domu słuchając ulubionego albumu bez niczyjej wiedzy (lub troski). Krótko mówiąc, muzyka cyfrowa zmieniła nasze życie na lepsze. Ale jest coś w słuchaniu muzyki na płytach winylowych, co wyróżnia ją spośród każdej innej formy przechowywania dźwięku i usług strumieniowych – a oto 5 powodów, dla których.

Tłoczenia płyt są wysokiej jakości

Najpierw porozmawiajmy o materiałach używanych do produkcji płyt winylowych. Zacznijmy od materiałów używanych do produkcji płyt winylowych. Winyl jest materiałem syntetycznym, więc nie jest naturalny w taki sam sposób jak bambus czy cedr. Jest to jednak wysokiej jakości materiał syntetyczny, który ma wiele zalet – jest bardzo łatwy w produkcji, trwały i wystarczająco elastyczny, aby można go było wytłoczyć w płytach winylowych. Co więcej, skład chemiczny winylu szczególnie sprzyja przechowywaniu informacji audio – jest naturalnie odporny na korozję, ma niskie tarcie i jest elektroprzewodzący, co oznacza, że może łatwo utrzymać ładunek elektryczny.

W rzeczywistości winyl ma przewagę nad płytami CD, DVD i cyfrowymi plikami audio, ponieważ może przechowywać informacje analogowe. Płyty CD i DVD przechowują informacje cyfrowo, po ich przekształceniu z analogowych na cyfrowe. Informacje cyfrowe są gromadzone, przechowywane i prezentowane w prosty, zorganizowany sposób. Tak długo, jak będziesz dbał o swój winyl, uzyskasz doskonałą jakość odtwarzania.

THE EAGLES HOTEL CALIFORNIA LP

Kolejną doskonałą cechą płyt winylowych jest to, że nie wpływają one na jakość plików audio. Jeśli słuchasz muzyki na płytach winylowych, DVD lub pendrive, będziesz musiał przekonwertować plik audio z cyfrowego na analogowy (abyś mógł go usłyszeć), a następnie z powrotem na cyfrowy (abyś mógł go nagrać). The Eagles Hotel California https://winylownia.pl/pl/products/the-eagles-hotel-california-lp-9145.html – przykład płyty, która bardzo dobrze sprzedawała się na winylach.

Jeśli słuchasz muzyki na komputerze lub telefonie, będziesz musiał przekonwertować ją z cyfrowej na analogową (abyś mógł ją usłyszeć), a następnie z powrotem na cyfrową (abyś mógł ją ponownie przekonwertować, aby mogła być przechowywana i organizowana na urządzeniu).

Te konwersje zmieniają pliki audio na wiele sposobów: mogą obniżyć jakość dźwięku, wprowadzić szumy i stworzyć zniekształcenia. Za każdym razem, gdy konwertujesz plik cyfrowy na analogowy lub odwrotnie, ryzykujesz jego uszkodzenie. Proces konwersji nie zawsze przebiega idealnie, a to oznacza, że plik, który słyszymy, może nie być taki sam, jak ten po drugiej stronie. Płyty winylowe są jednak inne – nie są cyfrowe. Nie konwertują więc plików audio, a więc ich nie zmieniają.