Muzycy

Wiśnia Bakajoko – najciekawszy ulicznik w rap grze?

Eliksir - ostatni album Wiśni Bakajoko

Jeśli nie znacie rapera, który skrywa się pod pseudonimem Wiśnia Bakajoko, to z pewnością wielu z was może pomyśleć, że jest to jeden z głośniejszych przedstawicieli meme rapu. Nie da się ukryć, że ten raper wybrał sobie niezwykle oryginalny pseudonim, który – z całym szacunkiem dla niego – może nawet brzmieć dla przeciętnego słuchacza nieco karykaturalnie. Jednocześnie prawdziwy koneserzy rap gry doskonale zdają sobie sprawę z tego, że pod ksywką Wiśnia Bakajoko kryje się jeden z najciekawszych uliczników rap sceny, reprezentujący lubelską dzielnicę Bronowice. Co więc warto o nim wiedzieć?

Wiśnia Bakajoko – przedstawiciel ulic

Wiśnia Bakajoko to raper o wyjątkowej i mocno charakterystycznej barwie głosu. Jednocześnie posiada on wyjątkowo zmienne flow. Jeden raz staje się ono zdecydowane, mocne i agresywne, zaś za drugim razem Wiśnia Bakajoko decyduje się na soft flow. To właśnie zagwarantowało mu szeroką słuchalność, mimo tego, że Wiśnia Bakajoko nieodłącznie powiązany jest z rapem ulicznym. Ciekawostką może być fakt, że za sławą Wiśni Bakajoko nie stoi duża wytwórnia czy znani koledzy. Sam zapracował on na swój sukces.

Rapowa twórczość Wiśni Bakajoko

Choć nikt nie wie, kiedy ukaże się nowa płyta Wiśni Bakajoko, to każdy głośno rozprawia o jego pierwszym, legalnym albumie. Wydał go on około rok temu. Albumy Wiśni Bakajoko to z pewnością dorobek, który będzie stale poszerzany. Jednak jego debiutancki krążek na OLIS-ie przyniósł ulicznikowi największą sławę. Warto jednak obserwować, co jeszcze przygotował dla słuchaczy ten charakterystyczny reprezentant Lublina.