Muzycy

SB Maffija – młody skład pod doświadczonym zarządem

Hotel Maffija 2 album

Bez dwóch zdań rap to najpopularniejszy gatunek muzyczny w Polsce. Jednym z popularniejszych składów obecnie działających na rynku muzycznym jest SB Maffija, czyli projekt stworzony przez Solara i Białasa, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Warto nadmienić tylko, że obaj działają od wielu lat na polskiej scenie, co przekłada się na ich ogromne doświadczenie i pewność, że projekty przez nich tworzone będą udane. Raperzy zapraszają do swojego składu młode i utalentowane osoby, które będą przyszłością polskiej sceny.

Raperzy z SB Maffija

Poza twórcami w składzie SB Maffija znaleźć można wiele ciekawych osób. Jest to między innymi Bedoes, White 2115 czy Jan-Rapowanie. Stosunkowo niedawno dołączył do nich również Mata, Adi Nowak czy Kinny Zimmer. Najmłodszym reprezentantem składu jest Janusz Walczuk. Za stronę muzyczną i kompozycję odpowiadają Kubi Producent oraz Lanek. Z takimi „nazwiskami” na pokładzie można spodziewać się świeżości i ponadczasowych tekstów. Aktualnie dołączenie do składu SBM to ogromna szansa dla młodych raperów na promocję o ogólnopolskim zasięgu. Doświadczenie Białasa i Solara w promocji i kierowaniu drogą młodych i nieznanych artystów zaowocowało narodzinami wielu gwiazd współczesnej sceny hip-hopowej. Ostatnim z bardzo wybijających się na scenie artystów z SBM jest Kinny Zimmer, charakterystyczny raper w kapeluszu wędkarskim, często ubrany w harcerski mundurek, z ciekawymi i nieoczywistymi tekstami.

Hotel Maffija 2

Hotel Mafifija to pierwsza płyta w wymienionym wyżej składzie. W 2022 roku wychodzi jej kontynuacja o dość przewidywalnym tytule – Hotel Maffija 2. Album ponownie został stworzony w całości podczas kilkudniowego wyjazdu ekipy do jednego z polskich hoteli. Co ciekawe, w przypadku obu „Hoteli” cały proces nagrywania płyty był nagrywany przez towarzyszącą raperom ekipę filmową. Dzięki temu na YouTube możemy obejrzeć dużo materiału z wypadu do hotelu, poznać bliżej artystów i ich wzajemne relacje. Jeśli chodzi o kawałki z płyty, to w większości są to numery skierowane do młodzieży, więc dotyczą one problemów oraz przeszkód stojących na drodze młodych osób. Warto zaznaczyć, że za kompozycje muzyczną odpowiada Lanek. Po drugiej odsłonie tej płyty można spodziewać się wszystkiego. Płyta będzie dostępna w serwisach streamingowych oraz w wersji fizycznej. Słuchacze spodziewają się najlepszej formy reprezentantów SB Maffija.