Muzyka

Plakaty filmowe – dostępność na rynku

Plakaty zagościły w domach w drugiej połowie XX wieku i szybko stały się niezbędnym elementem młodzieżowego pokoju. Każda tematyka dopasowana była do swoich czasów i osobistych upodobań właściciela. Plakat stanowił jedną z najlepszych form wyrażenia siebie.

Złota Era Kina i plakaty filmowe

Historia plakatu, czyli pierwszego afiszu reklamowego sięga aż XVII wieku. W drugiej połowie ubiegłego stulecia plakaty były już w powszechnym „domowym” użytku. Młodzi ludzie uwielbiali ozdabiać nimi ściany, trochę z chęci zaznaczenia swojej osobowości i swojego miejsca, a trochę na przekór starszemu pokoleniu. Były to głównie plakaty zespołów muzycznych i plakaty filmowe.

W latach 50 i 60 ubiegłego stulecia kino zaczęło odgrywać ogromną rolę w kulturze masowej. Na ekrany wchodziły amerykańskie filmy z Marylin Monroe, Audrey Hepburn czy Jamesem Deanem. Plakaty filmowe stały się wówczas absolutnym „must have” i na stałe wpisały się w modę tamtych czasów.

Plakaty filmowe jako modny element aranżacji

Obecnie, po długiej przerwie plakaty filmowe wróciły do łask. Co więcej, stały się bardzo modnym elementem wystroju wnętrz. Nie ograniczają się już tylko do młodzieżowego pokoju, ale świetnie komponują się z aranżacją salonu, sypialni, kuchni i gabinetu. Nowoczesne możliwości technologiczne pozwalają na ich masową produkcję, dzięki czemu są dostępne dla każdego. Jednocześnie w modzie są też plakaty na zamówienie, tworzone ręcznie lub wykonane najróżniejszą techniką.

Plakaty filmowe – inspiracje

Plakaty filmowe https://winylownia.pl/pl/menu/plakaty/filmowe-228.html można z powodzeniem dostosować do stylu pomieszczenia. Kultowe kino lat 50 doskonale wkomponuje się w kuchnię w stylu retro. Film animowany może być fajną dekoracją w dziecięcym pokoju, a czarno białe kadry z westernu – pomysłowym rozwiązaniem w salonie lub gabinecie. Plakaty filmowe mogą być dyskretną ozdobą pomieszczenia, ale można też wyeksponować je na całej ścianie. Wszystko zależy od charakteru wnętrza i pomysłu na jego aranżację.