Muzycy

Nowy album Czarnego – co słychać u tego niepowtarzalnego muzyka?

nowa płyta Czarnego Hi-Fi Jeśli coś się stanie

Hip-hop to szczególny rodzaj muzyki – niepokoi zarówno ze względu na brzmienie, jak i wyjątkowo ekspresywne teksty – nic więc dziwnego, że znajduje fanów na całym świecie, w tym również w Polsce. Jednym z przedstawicieli tego gatunku jest w naszym kraju Czarny Hi-Fi.

Muzyk o szerokich zdolnościach

Prawdziwe imię i nazwisko Czarnego Hi-Fi brzmi Aleksander Kowalski – jest on absolwentem między innymi szkoły muzycznej w Anglii. Za jego dokonania nie tylko muzyczne odpowiada jednak zarówno wykształcenie, jak i wyjątkowy talent. Jest on kompozytorem, instrumentalistą, inżynierem dźwięku, producentem muzycznym, a także współzałożycielem zespołu HiFi Banda. Artysta nie wydaje często, ale jeśli już, to jego płyty odbijają się szerokim echem i zdobywają szczególne uznanie. Płyty Czarnego Hi-Fi to przede wszystkim pierwsza „Niedopowiedzenia” oraz wydana dwa lata później „Nokturny & demony”. Fani musieli długo czekać na kolejny album producencki, ponieważ dopiero jesienią 2021 roku pojawiła się zapowiedź płyty „Jeśli coś się stanie”.

Nowa droga i współpraca z artystami

Muzyk ceni sobie współpracę z artystami. Do każdej płyty zaprasza innych muzyków, dzięki czemu powstają naprawdę niepowtarzalne brzmienia. Każde tego rodzaju przedsięwzięcie to dla niego nowa droga i nowa podróż – zgodnie z tą zasadą powstał również nowy album Czarnego. Zaprosił on do współpracy takich muzyków jak Bonson i Skip, Tymek, Zalia, Małpa, Young Igi, Sobel, Ero, Pih, Qry, Sarius oraz Mikołaj Trzaska. Nie pozostaje nic innego, jak wybrać się również i w tę nową podróż.