Muzycy

Fukaj – czy opanował już „Chaos”?

Fukaj Chaos okładka

W ostatnich latach na polskiej scenie hip-hopowej pojawiło się wielu młodych, obiecujących twórców (o ile to określenie w ogóle pasuje do raperów), w których chętnie inwestują największe wytwórnie. Jednym spośród nich jest Fukaj – raper, na którego uwagę zwrócili między między innymi Mata i Quebonafide. Choć jego estetyka raczej nie wywoła rewolucji, to „Chaos” bez wątpienia jest płytą, którą po prostu dobrze się słucha.

„Chaos” – odkryj debiutancki album Fukaja

Debiutancki album Fukaja „Chaos” ukazał się 9 czerwca 2021 roku nakładem znanej wytwórni SBM Label. Tytułowy „Chaos” jest motywem wokół którego koncentrują się wszystkie, pozornie ze sobą niepowiązane utwory. Główny bohater przedstawiony jest jako osoba, która pod wpływem trudnych wydarzeń z przeszłości stopniowo przechodzi moralną przemianę. Trzy istotne etapy tej przemiany wyznaczają utwory na początku, w środku i na końcu płyty: „Oto jest dzień”, „Wstań i zaśnij” i „Dom diabła”. Głos Fukaja uzupełnia narracja tajemniczej kobiety, która towarzyszy bohaterowi w jego życiowej drodze, prowokując pytania o to, czy to, co wyłoni się z chaosu będzie pozytywne.

Fukaj – kim jest Aleksander Wasiluk?

Pod pseudonimem „Fukaj” kryje się Aleksander Wasiluk – chłopak urodzony 23 lipca 2003 roku w Szczecinie, raper i autor tekstów. Muzyka Fukaja zaliczana jest do gatunków takich jak rap, trap. Karierę artysty zapoczątkował gościnny występ w utworze „Preludium” Kaxa w 2019 roku. Informacje zamieszczane przez Fukaja w sieci wskazują na to, że niebawem możemy doczekać się jego nowego albumu.