Muzycy

Jak dobry jest raper Oki?

Oki płyta 2022

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się raper Oki. Oki tak naprawdę to Oskar Kamiński i urodził się w 1998 roku w Lubinie. Jest to przedstawiciel młodego pokolenia, który idealnie wbił się w obecne treny. Rap Oki’ego jest dobry technicznie i niebanalny.

Kariera rapera

Ciężko znaleźć drugą osobę z takim stylem co Oki raper. Pomimo młodego wieku, twórca ma już długoletni staż w rapie, ponieważ dosyć szybko rozpoczął swoją przygodę z muzyką. Jego utwory mają milionowe odsłony, a sam twórca przyciąga duże grono słuchaczy, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Obecnie bardzo ciężko jest się wybić, ponieważ konkurencja w rapie jest naprawdę spora. Trzeba posiadać to coś, co skupi uwagę słuchaczy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pierwsze kawałki Oki wypuszczał już w 2013 roku. Rok później wydał projekt we współpracy z Mongołem, a w 2015 roku nagrał płytę z Girsonem. W tym samym roku ukazał się także solowy album Oskara, czyli C.R.E.A.M Mixtape.

Największe atuty

W 2018 roku w końcu udało mu się przebić i zyskać dużą popularność. Szybkość nawijki jest bezapelacyjnie jednym z największych atutów rapera. Tempo składania słów oraz wypowiadania wersów jest naprawdę imponujące, a do tego mało kto może się poszczycić tak dobrą dykcją. Propsy w stronę rapera lecą także za umiejętność łączenia stylów. Oki potrafi się odnaleźć na różnych bitach, zarówno tych nowszych, jak i starszych. Obecnie wspólnie z Otsochodzi i Young Igi tworzą kolektyw OIO. Koncerty są grane w całym kraju, także można się jeszcze załapać.