Muzycy

Eminem- człowiek, który umiał przekuć swoją pasję w światowy sukces

Eminem recovery płyta

W świecie muzyki zdarzają się naprawdę wybitne jednostki, które urastają do rangi ikony. Taką postacią jest niewątpliwie Eminem- jeden z najbardziej znanych raperów.

O czym są płyty Eminema?

Tak naprawdę o wielu rzeczach. Jednak na pierwszy plan przewijają się takie wątki jak bieda, nierówność klasowa i rasowa. Poczucie beznadziei i pustki czy brak perspektyw na przyszłość. Czasem w jego utworach pojawia się tęsknota czy żal, ale uczucia te wynikają raczej z prywatnych przeżyć artysty i są uzewnętrzniane pod wpływem nastroju, chwili. W jego bogatym CV artystycznym znajduje się kilka płyt o podobnym zabarwieniu emocjonalnym.

Dlaczego Eminem zdecydował się rap?

Zapewne dlatego, że tak podpowiadała mu jego intuicja. A może ze względu na młodzieńczą fascynację tym rodzajem muzyki i wskazówki ze strony wuja. Powodem mógł być również jego buntowniczy charakter. Nie był zbyt grzecznym dzieckiem. Rap w pewien sposób stał się dla niego sposobem wyrażania samego siebie. Być może dlatego w późniejszych latach stał się jego pasją i podstawowym źródłem utrzymania.

Powody sukcesu Eminema?

Zapewne są co najmniej dwa. Po pierwsze miał ogromny talent i uparcie dążył do celu. Po drugie trafił na ludzi, którzy umieli odpowiednio pokierować jego karierą. Poza tym poruszał w dość barwny sposób aktualne tematy, a to zawsze stanowi źródło popularności. Zapewne też dlatego płyty Eminema rozchodziły się w sklepach jak świeże bułeczki. Ludzie potrafili stać godzinami w kilometrowych kolejkach, tylko po to, by dostać- choć jeden egzemplarz.