Muzycy

Czego możemy oczekiwać od albumu „Eroizm”?

Ero Eroizm

Fani staroszkolnej sceny hip-hopowej wielokrotnie mieli okazję dowiedzieć się, kim jest raper Ero z grupy JWP. Warszawiak od wielu lat współpracuje z różnymi artystami hip-hopowymi, tworząc przy tym mnóstwo kawałków i nagrywając wiele albumów, które zapisały się w historii polskiego rapu.

Mimo tego, że projekty, w których uczestniczył Ero, przyniosły ogromny sukces, raper nie ograniczył się jedynie do albumów tworzonych w kolaboracji z innymi reprezentantami muzyki hip-hop i w 2019 roku ukazał się jego pierwszy solowy projekt zatytułowany „Elwis Picasso”. Album został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy, o czym może świadczyć pierwsze miejsce na liście sprzedażowej OLiS oraz nagroda w formie platynowej płyty.

Michał „Ero” Czajkowski pomimo tak ogromnego wyróżnienia nie spoczywa na laurach i w 2021 roku postanawia wydać album o tytule „Eroizm” składający się z siedemnastu utworów. Płyty Ero przyzwyczaiły nas do boom bapowych brzmień i zachowania ducha klasycznego hip-hopu. Tego samego możemy również oczekiwać od jego ostatniego krążka. Na płycie poza samym Michałem usłyszymy również wielu gości zaproszonych przez autora, takich jak między innymi Paluch, Shellerini, Jano Polska Wersja, DJ Falcon1 i legendarna grupa JWP, z którą Ero jest związany od wielu lat. Ero w tekstach napisanych na swój najnowszy projekt ponownie porusza tematy takie jak graffiti, nawiązuje do klasyków muzyki rap oraz wyraża swoją opinie i przemyślenia na różne tematy towarzyszące mu w życiu codziennym, skłaniając słuchacza do refleksji.