Muzycy

Dlaczego raper Sokół jest popularny?

Sokół i Pono okładka płyty

Warszawski raper Sokół urodził się 11 marca 1977 roku w Warszawie. Znany jest także jako Nocny Narrator. Oprócz działalności artystycznej prowadzi także firmę. Ponadto jest dziennikarzem radiowym oraz członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV.

 Raper Sokół swoją działalność muzyczną zaczął w 1996 r. w duecie TPWC – duet tworzył wraz z raperem Pono. Niedługo później raperzy założyli legendarną grupę muzyczną pod nazwą ZIP Skład. Sokół stał się bardzo popularny w Polsce, zwłaszcza w środowisku hip-hopowym. Niedługo później raper założył grupę WWO, która również okazała się hitem i była bardzo popularna w środowisku hip-hopowym. Muzyk otworzył wytwórnię PROSTO, która była najbardziej popularną wytwórnią stricte rapową w Polsce.

 Albumy sokoła są bardzo popularne w naszym kraju. Ogromną popularność przyniosły solowe krążki. W 2011 roku raper nawiązał współpracę z piosenkarką Marysią Starostą, z która utworzył związek partnerski. Para przystąpiła do produkcji wspólnego albumu, który okazał się krajowym hitem. Krążek miał tytuł „Czysta brudna prawda” i ukazał się 13 maja 2011 roku nakładem wytwórni Prosto, której założycielem jest Sokół. W 2021 roku wyszła nowa płyta Sokoła, która okazała się prawdziwym hitem. Krążek nazywa się „Wojtek Sokół”. Na płycie znalazło się wiele polskich raperów, w tym m.in. Sarius. Obecnie Sokół jest legendą polskiego rapu, wiele fanów czeka na jego nowe krążki. Warto podkreślić, że wytwórnia Sokoła dała mu klucz do bogactwa, bowiem przedsiębiorstwo PROSTO produkuje także ubrania, które są bardzo popularne na rodzimym rynku.