Muzycy

Kim jest raper Mr. Polska?

Mr. Polska płyta 2021

Mr. Polska jest pseudonimem holenderskiego rapera oraz autora tekstów, który pochodzi z Polski. Tworzy on muzykę zarówno w języku niderlandzkim, jak i polskim. Raper ma wiele rozpoznawalnych cech w stylu rapowania, na przykład wrzucanie polskich słów w teksty swoich kawałków. Mr Polska nagrywał z wieloma sławnymi artystami, między innymi z Malikiem Montaną, Kizo czy Bedoesem.

Raper Mr.Polska nazywa się Dominik Czajka. Urodził się 20 lipca 1989 r. w Toruniu. Mimo tego, że urodził się w naszym kraju, to jego rodzina bardzo szybko wyprowadziła się do Niderlandów, w poszukiwaniu lepszego życia. Polska miał wtedy tylko 3 lata. Wraz z mamą osiadł  w Amsterdamie. Kiedy wyjechali do Niderlandów w 1992 roku, matka rapera wzięła ślub z Holendrem, który usynowił jej dziecko. Raper Mr.Polska nadal w dokumentacji ma wpisane nazwisko Groot – nazwisko holenderskiego ojczyma. Po kilku latach małżeństwo Polki i Holendra rozpadło się.

Raper Mr.Polska rozpoczął swą przygodę  z rapem w 2007 roku. Wtedy na świat wyszedł jego debiutancki album pod pseudonimem „MC Polski”. Przeważnie rapował w języku niderlandzkim, a także angielskim, jednakże od kilku lat świetnie sprawdza się także w języku polskim. Jego pierwszym większym sukcesem był wspólny projekt z grupą Nouveau Riche.  Niedługo potem na świat wyszło jego solowe wydanie płyty o tytule „De boswachter EP”. W 2020 roku raper Mr. Polska wydał swój pierwszy album w całości w rodzimym języku. Obecnie płyty Mr Polska cieszą się wielką popularnością w naszym kraju.