Muzycy

Tupac Amaru Shakur

Tupac Amaru Shakur znany również pod pseudonimami scenicznymi 2Pac i Makaveli, był amerykańskim raperem i aktorem. Przez wielu uważany jest za jednego z największych raperów wszechczasów. Shakur urodził się w dzielnicy Harlem w Nowym Jorku, ale w 1988 roku przeniósł się do San Francisco.

Znany raper 

Shakur mocno zaangażował się w rosnącą rywalizację hip-hopową. Jego dwupłytowy album All Eyez on Me stał się później jednym z najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych. Od jego śmierci wydano jeszcze pięć albumów, z których wszystkie uzyskały certyfikat Platinum. Poza muzyką Shakur odniósł także znaczący sukces jako aktor, wcielając się w role Bishop w Juice. Shakur jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów muzycznych wszechczasów, sprzedał ponad 75 milionów płyt na całym świecie. 

Amerykański raper 

Jego bandana przywiązana do uszu królika została uznana przez brytyjskiego pisarza Roba Marriott za jeden z najbardziej rozpoznawalnych stylów hip-hopu. Muzyka i filozofia Shakura są zakorzenione w wielu podmiotach amerykańskich, afroamerykańskich i światowych. Będąc studentem Baltimore School for the Arts, gdzie studiował teatr, Shakur rozumiał psychologię Szekspira wojen między gangami i konfliktów międzykulturowych. Debiutancki album Shakura, 2Pacalypse Now, ujawnił swoją społecznie świadomą stronę. Na tym albumie Shakur zaatakował niesprawiedliwość społeczną, biedę i brutalność policji. Artysta ten ma do dziś naprawdę wielu fanów, którzy uwielbiają jego muzykę.