Muzyka

Wytwórnia muzyczna- instytucja, która umie zadbać o swoje interesy

Solowa kariera nawet w przypadku rapu nie jest usłana różami. To ciężka harówa, zarwane noce i długie godziny spędzone w studiu nagraniowym. Jednak wytwórnia Step Records pomaga nowicjuszom w branży muzycznej przejść przez ten etap niemal bezboleśnie.

Do czego wytwórnia Step Records zobowiązuje młodych raperów?

Przede wszystkim do dotrzymywania warunków umowy zawartej między obiema stronami. Jeden z nich dotyczy zakazu przejścia do konkurencji. Jeżeli artysta nie zdecyduje się na dalszą współpracę z wytwórnią i zerwie umowę, grożą mu za to ogromne kary. Może to zrobić, jedynie za porozumieniem stron lub gdy umowa straci ważność. Zadaniem wytwórni Step Records tutaj jest zobligowanie rapera do wytężonej pracy i dotrzymywanie terminów realizacji płyty, na które umówił się z wydawcą.

Ponadto wytwórnia ma prawo do czerpania korzyści z ewentualnych zysków. Jej honorarium zależy od liczby sprzedanych płyt i udziału procentowego w zyskach, jaki sobie zagwarantowała. Młodzi artyści zazwyczaj podpisują umowę bez żadnych zastrzeżeń, w związku z tym nie ingerują w zyski wytwórni.

Co zyskuje wytwórnia Step Records, gdy jej wychowanek osiąga sukces?

Na pewno renomę i prestiż w środowisku muzycznym. Po drugie gwarantuje sobie ciągłość w naborze młodych zdolnych. Młody narybek sam chce wstąpić w jej szeregi. Po trzecie lepszą pozycję negocjacyjną w kontaktach z mediami. To stacje telewizyjne biją się o jej uznanie. Są nawet gotowe przepłacić, by wytwórnia zdradziła im na wizji patent na osiąganie sukcesów w branży muzycznej. Ponadto sukces podopiecznego otwiera przed nią możliwość nawiązania współpracy z zagranicznym potentatami muzycznymi.