Muzycy

Ryszard Peja – legenda polskiego hip-hopu

Nie ma chyba osoby, która nigdy nie spotkałaby się z nazwiskiem Ryszard Peja. To bardzo znana postać na polskiej scenie, można nawet powiedzieć – legenda polskiego hip-hopu. Albumy Peji rozchodziły się w setkach tysięcy egzemplarzy.

Życie Peji

O życiu znanego rapera można sporo się dowiedzieć, zapoznając się z jego twórczością. Wiele kawałków czyli piosenek, zawiera wątki biograficzne. Z pewnością życie Peji nie było usłane różami, można nawet powiedzieć, że było to życie bardzo smutne i pełne tragicznych zdarzeń. Kawałek „Kochana mamo” jest oddaniem hołdu zmarłej mamie, a którą artysta bardzo tęskni i którą bardzo często wspomina. Z kolei kawałek „Panie” jest próbą uporania się z przeszłością, która była pełna błędów i grzechów, a sam Peja w utworze występuje jako osoba wierząca w Boga i pełna skruchy za całe wyrządzone przez siebie zło.

Kto słucha Peji?

Peja albumy na Preorder.pl to płyty dla małych i dużych. Oczywiście są kawałki pełne przekleństw, ale nigdy nie są to wulgarne słowa napisane bez sensu i takie, które nie mają znaczenia. Zawsze idzie za tym potężny przekaz. Trzeba jednak dużej dojrzałości emocjonalnej, aby ten przekaz zrozumieć. Na pewno łatwiej taką muzykę odbiera się osobom, które mają podobną życiową historię jak Peja, ponieważ trudne doświadczenia zbliżają ludzi do siebie. Kto wychował się na poznańskich Jeżycach z pewnością wie o czym mowa. Trudne dzieciństwo, brak autorytetów, to wszystko może sprowadzić człowieka na złą drogę, jednak Peja dał sobie radę i dzisiaj cieszy się rodzinnym szczęściem.