Głośnik

Zalety urządzeń bezprzewodowych

Wspaniałym wynalazkiem obecnych czasów jest technologia bezprzewodowa. Pozwala pozbyć się niewygodnych, ciągle plączących się i ograniczających kabli. Coraz więcej osób przekonuje się do tego typu rozwiązań, choć istnieje jeszcze garstka nieprzekonanych klientów.

Komputerowy sprzęt peryferyjny

  Obecnie kupując urządzenia, które współpracują z komputerami do wyboru jest opcja przewodowa i bezprzewodowa. Sprzęt łączy się z komputerem za pomocą technologii Wi-Fi lub Bluetooth. Głośnik Bluetooth, drukarka i skaner  Wi-Fi, myszka bezprzewodowa to już standard. Dodatkowo przenośne głośniki bluetooth, równie świetnie sprawdzą się w zestawieniu ze smartfonem lub MP3, posiadającą możliwość obsługi technologii bluetooth.

 

Technologia bezprzewodowa w domu

  Różnego rodzaju urządzenia elektroniczne niezbędne w gospodarstwie domowym, posiadają swoje odpowiedniki nie wymagające ciągnięcia niewygodnych kabli. Dzwonek do drzwi wejściowych w wersji bezprzewodowej wygląda w ten sposób, że na zewnątrz należy przymocować niewielką kasetkę z przyciskiem i baterią, natomiast w mieszkaniu wpina się do kontaktu gong. Podobnie sprawa się ma z domofonami i wideodomofonami, gdzie bramofon łączy się bezprzewodowo ze stacją w domu.

 

  Oczywiście są przeciwnicy technologii nie wymagającej prowadzenia kabli, poddając wątpliwości niezawodność działania tego typu urządzeń. Ale prawda jest taka, że tak samo awaryjny może być sprzęt z przewodem jak i ten bezprzewodowy.