Bez kategorii

Płyty winylowe wracają

Trudno jednoznacznie wskazać przyczyny powracającej popularności płyt winylowych. Zdaniem jednych, utrwalony na nich dźwięk jest o wiele lepszej jakości. Inni wskazują, że nie ma to naukowych dowodów, a odbiór ,,czystszej” muzyki jest nomen omen czysto subiektywny. Niemniej jednak płyty te wracają do łask koneserów, ale także melomanów amatorów. Sklep z płytami winylowymi jawi im się jako miejsce powrotu do przeszłości. A ta jak wiadomo jest źródłem wielu sentymentów i tęsknot.

Młodzież kocha winyle
Współczesne młode pokolenie jest już trochę zmęczone otaczającymi je z każdej strony nowinkami. Tyle się dzieje, co chwile pojawiają się jakieś nowości  technologiczne. Częściej daje się jednak zobaczyć oznaki znudzenia i zniechęcenia. A kiedy innowacje przestają fascynować, wówczas jednostki chętniej zwracają się ku tradycji. Zatem niejeden nastolatek odkopuje obecnie na strychu płyty winylowe swoich rodziców i dziadków. I zachwyca się, ile w nich stylu oraz artystycznego ducha.

Kolekcja, która robi wrażenie
Okładki wydawanych kilkadziesiąt lat temu płyt były małymi dziełami sztuki. Dopracowane i przemyślane, stanowiły zapowiedź tego, co znajdzie się w środku. Współcześnie ludzie kupują muzykę w formie cyfrowej, więc odzwyczaili się od materialnych nośników. Jednak w wielu domach można zauważyć trend zmierzający do odnowienia tradycyjnych kolekcji płyt gramofonowych. Na przestrzeni ostatnich lat ich sprzedaż w sklepie z płytami winylowymi wzrosła kilkukrotnie. I ciągle rośnie.