Muzycy

Tak to się zaczęło – Trzeci Wymiar


Od 1998 roku możemy słuchać dokonań wybitnego składu hiphopowego Trzeci Wymiar z Wałbrzycha. Początkowo Patrycjusz „Nullo” Kochanowski i Michał „Szad” Baryła założyli Poetikanonim i nagrali nielegal „Od zawsze tu byłem”. Ukazał się także solowy projekt Nullo „Wszystko rymowanym słowem”, dzięki któremu wygrał festiwal hiphopowy w Żarowie. Nagrodą była współpraca z Magierą – producentem muzycznym.

trzeci wymiarRozwój i nagrywanie

Do zespołu dołączyli DJ Sph i Pork i powstał Peo-ete-ik. Nagrali razem kilka utworów i wysłali je do wytwórni Camey Studio, co zakończyło się podpisaniem kontraktu na płytę i zmianą nazwy na Trzeci Wymiar.

W 2003 r. mogliśmy już słuchać albumu „Cztery pory rapu”, w 2006 r. ukazały się „Inni niż wszyscy”, w 2009 r. „Złodzieje czasu”, która w 2011 r. uzyskała status złotej płyty sprzedając się w 7,5 tys. egzemplarzy. Czwarta płyta zespołu „Dolina klaunoow” wyszła na światło dzienne w 2012 r. i już po miesiącu uzyskała miano złotej płyty osiągając sprzedaż 15 tys. sztuk. W 2015 r. wyróżnienie złotej płyty uzyskał pierwszy album za sprzedaż 35 tys. egzemplarzy. „Odmienny stan świadomości” trafił w nasze ręce w 2015 roku i już po tygodniu otrzymał status złotej – 15 tys.

Taki rozwój grupa osiągnęła, doskonale dopracowując swój materiał, który my słuchacze, możemy mieć na własnej półce dzięki wielu reedycjom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *