Muzycy

Tak to się zaczęło – Trzeci Wymiar


Od 1998 roku możemy słuchać dokonań wybitnego składu hiphopowego Trzeci Wymiar z Wałbrzycha. Początkowo Patrycjusz „Nullo” Kochanowski i Michał „Szad” Baryła założyli Poetikanonim i nagrali nielegal „Od zawsze tu byłem”. Ukazał się także solowy projekt Nullo „Wszystko rymowanym słowem”, dzięki któremu wygrał festiwal hiphopowy w Żarowie. Nagrodą była współpraca z Magierą – producentem muzycznym.

trzeci wymiarRozwój i nagrywanie

Do zespołu dołączyli DJ Sph i Pork i powstał Peo-ete-ik. Nagrali razem kilka utworów i wysłali je do wytwórni Camey Studio, co zakończyło się podpisaniem kontraktu na płytę i zmianą nazwy na Trzeci Wymiar.

W 2003 r. mogliśmy już słuchać albumu „Cztery pory rapu”, w 2006 r. ukazały się „Inni niż wszyscy”, w 2009 r. „Złodzieje czasu”, która w 2011 r. uzyskała status złotej płyty sprzedając się w 7,5 tys. egzemplarzy. Czwarta płyta zespołu „Dolina klaunoow” wyszła na światło dzienne w 2012 r. i już po miesiącu uzyskała miano złotej płyty osiągając sprzedaż 15 tys. sztuk. W 2015 r. wyróżnienie złotej płyty uzyskał pierwszy album za sprzedaż 35 tys. egzemplarzy. „Odmienny stan świadomości” trafił w nasze ręce w 2015 roku i już po tygodniu otrzymał status złotej – 15 tys.

Taki rozwój grupa osiągnęła, doskonale dopracowując swój materiał, który my słuchacze, możemy mieć na własnej półce dzięki wielu reedycjom.